Danas 476 novopozitivnih slučajeva, pet iz Kolašina

 Danas 476 novopozitivnih slučajeva, pet iz Kolašina

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analize i Institutu dostavile rezultate za 1923 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 476 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica206
Nikšić48
Budva36
Berane30
Cetinje23
Bar19
Kotor19
Herceg Novi18
Bijelo Polje17
Tivat15
Pljevlja10
Andrijevica9
Danilovgrad5
Kolašin5
Plužine5
Mojkovac3
Plav2
Tuzi2
Gusinje1
Rožaje1
Ulcinj1
Šavnik1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena tri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenta iz Podgorice, Bara i Rožaja od kojih je najmlađi imao 59 a najstariji 84 godinu. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 731 a od početka pandemije 740.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 465 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9710.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 54316.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica506616753167
Bar867181769
Nikšić501687685
Budva407190119
Cetinje394121229
Berane384220252
Pljevlja362149531
Bijelo Polje360220372
Kotor324126920
Herceg Novi192142129
Tuzi1433875
Tivat14298213
Kolašin1361864
Danilovgrad12210455
Rožaje95140739
Ulcinj51107640
Andrijevica3831313
Mojkovac3834710
Plužine32765
Plav2518211
Šavnik17211
Žabljak102156
Gusinje2474
Petnjica21182
UKUPNO971043551731
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još