IJZ: 339 novih slučajeva infekcije, pet osoba preminulo, u Kolašinu 118 aktivnih slučajeva

 IJZ: 339 novih slučajeva infekcije, pet osoba preminulo, u Kolašinu 118 aktivnih slučajeva

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1714 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 339 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica165
Nikšić49
Bar44
Pljevlja19
Kotor13
Berane9
Rožaje9
Budva8
Ulcinj8
Herceg Novi6
Tivat5
Cetinje2
Tuzi2

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Bara, Andrijevice i Rožaja. Najmlađipreminuli je imao 64 a najstariji 83 godine. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 680 a od početka godine 689.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 333 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9233.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 49195.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica453215019152
Bar757150560
Nikšić649618777
Budva470156517
Cetinje44798626
Bijelo Polje428199172
Pljevlja410128029
Berane385201851
Kotor259114220
Herceg Novi177130527
Tuzi1403475
Kolašin1181724
Danilovgrad1089614
Rožaje94132938
Tivat7286911
Ulcinj47103136
Mojkovac3233910
Andrijevica2929012
Plav2217911
Plužine18715
Šavnik17161
Žabljak152036
Petnjica71082
Gusinje0454
UKUPNO923338958680
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još