IJZ: 432 novopozitivna slučaja, četiri osobe preminule

 IJZ: 432 novopozitivna slučaja, četiri osobe preminule

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 2006 uzorka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 432 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica173
Nikšić55
Budva45
Bar33
Pljevlja30
Kotor28
Tivat16
Cetinje13
Danilovgrad12
Herceg Novi9
Bijelo Polje5
Tuzi4
Plužine3
Ulcinj2
Berane1
Rožaje1
Kolašin1
Šavnik1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena četiri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Pljevalja, Cetinja, Bara i Ulcinja od kojih je najmlađi imao 60 a najstariji 88 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 716 a od početka pandemije 725.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 461 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9492.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 52431.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica476416224163
Bar942166468
Nikšić573659583
Bijelo Polje407206872
Berane405210652
Budva386181818
Cetinje335119029
Kotor322119720
Pljevlja316149330
Herceg Novi172137128
Rožaje146133038
Tuzi1373745
Tivat13092113
Kolašin1231804
Danilovgrad11510274
Ulcinj68105538
Andrijevica3829712
Mojkovac3334310
Plužine28715
Plav2218111
Šavnik15201
Žabljak112146
Petnjica41152
Gusinje0454
UKUPNO949241899716
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još