IJZ: 447 novopozitivnih slučajeva infekcije virusom, jedna osoba preminula

 IJZ: 447 novopozitivnih slučajeva infekcije virusom, jedna osoba preminula

Foto: Ilustracija

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1646 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 447 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica166
Nikšić61
Budva47
Bijelo Polje34
Kotor27
Tivat21
Herceg Novi19
Bar14
Danilovgrad11
Cetinje10
Berane8
Pljevlja7
Plav5
Tuzi5
Andrijevica3
Kolašin3
Plužine2
Rožaje1
Mojkovac1
Ulcinj1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljen jedan smrtni ishod povezan sa COVID19 i to kod pacijentkinje iz Ulcinja, koja je imala 75 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 757 a od početka pandemije 766.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 579 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8088.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 57929.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica369819445171
Nikšić690724588
Bar569224175
Bijelo Polje416229872
Berane370235654
Kotor346140220
Budva326226520
Pljevlja303165932
Cetinje295140930
Herceg Novi264150330
Rožaje138145240
Tivat130111513
Tuzi1194366
Danilovgrad11611536
Kolašin912614
Mojkovac4934710
Andrijevica4633113
Plužine37875
Plav2620111
Žabljak222206
Ulcinj21112843
Šavnik8331
Gusinje4484
Petnjica41253
UKUPNO808848760757
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još