IJZ: 484 novopozitivnih slučajeva, tri osobe preminule

 IJZ: 484 novopozitivnih slučajeva, tri osobe preminule

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1590 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 484 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica160
Nikšić80
Budva51
Herceg Novi37
Kotor33
Bar21
Berane19
Tivat17
Bijelo Polje13
Cetinje12
Rožaje8
Andrijevica7
Pljevlja5
Danilovgrad4
Kolašin4
Plužine4
Plav2
Žabljak2
Tuzi2
Mojkovac1
Ulcinj1
Gusinje1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena tri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenta iz Bara, Petnjice i Nikšića koji su imali između 80 i 88 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 756 a od početka pandemije 765.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 597 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8221.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 57482.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica364019336171
Bar758203875
Nikšić673720188
Budva457208720
Bijelo Polje405227572
Berane356236254
Kotor316140520
Pljevlja295166032
Cetinje275141930
Herceg Novi249149930
Kolašin1402094
Rožaje139145040
Tuzi1114396
Tivat109111513
Danilovgrad10011586
Mojkovac4734910
Andrijevica4333113
Plužine39835
Žabljak222206
Plav2120111
Ulcinj12113742
Šavnik8331
Gusinje4484
Petnjica21263
UKUPNO822148181756
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još