IJZ: Devet preminulih, 275 novih slučajeva koronavirusa u Crnoj Gori

 IJZ: Devet preminulih, 275 novih slučajeva koronavirusa u Crnoj Gori

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1220 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 275 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica118
Bar32
Nikšić28
Pljevlja20
Budva15
Bijelo Polje14
Berane11
Cetinje11
Herceg Novi11
Tuzi7
Kolašin2
Danilovgrad2
Mojkovac2
Tivat1
Ulcinj1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno devet smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (3), Nikšića (2), Herceg Novog, Bijelog Polja, Cetinja i Berana. Najmlađi preminuli je imao 60 a najstariji 84 godine.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 666 a od početka godine 675.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 288 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9087.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 46969.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica476213920146
Nikšić628584476
Bar572148557
Bijelo Polje507187072
Budva446147116
Cetinje44693126
Pljevlja346124029
Berane312200651
Kotor227110220
Herceg Novi177125627
Tuzi1563045
Danilovgrad1278924
Kolašin1001684
Rožaje63132536
Tivat5083011
Ulcinj50100136
Mojkovac2933910
Plav1917911
Andrijevica1829011
Šavnik18151
Žabljak152036
Plužine14695
Petnjica51072
Gusinje0454
UKUPNO908736892666
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još