IJZ: Registrovano 351 novopozitivnih, devet osoba preminulo

 IJZ: Registrovano 351 novopozitivnih, devet osoba preminulo

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1430 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 351 novopozitivni[1] slučaj infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica131
Nikšić48
Budva28
Herceg Novi26
Bar21
Bijelo Polje14
Berane12
Pljevlja12
Kotor11
Tivat11
Cetinje8
Danilovgrad8
Mojkovac5
Ulcinj4
Rožaje3
Tuzi3
Plav3
Kolašin2
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno devet smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenta iz Bara (2), Podgorice (2), Tuzi, Herceg Novog, Danilovgrada, Pljevalja i Rožaja, od kojih je najmlađi imao 25 a najstariji 80 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 749 a od početka pandemije 758.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod  727 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8663.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 56579.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica405018615170
Bar768200272
Nikšić668706187
Budva440203219
Cetinje407126130
Bijelo Polje385226972
Berane335234354
Pljevlja317162532
Kotor267140520
Herceg Novi226147130
Kolašin1332084
Rožaje132143340
Tuzi1234226
Tivat113108013
Danilovgrad10211206
Mojkovac4534810
Andrijevica3832813
Plužine38795
Ulcinj24112442
Šavnik18221
Žabljak152206
Plav1420111
Gusinje3484
Petnjica21262
UKUPNO866346843749
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još