Kolašin: 6 novopozitivnih slučajeva infekcije virusom korona, 138 aktivnih

 Kolašin: 6 novopozitivnih slučajeva infekcije virusom korona, 138 aktivnih

Foto: Ilustracija

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analize i Institutu dostavile rezultate za 1940 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 414 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica170
Nikšić67
Bar27
Bijelo Polje25
Berane19
Pljevlja19
Cetinje15
Herceg Novi15
Budva13
Kotor13
Tivat7
Kolašin6
Ulcinj5
Andrijevica3
Plužine3
Tuzi3
Žabljak2
Plav1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljen jedan smrtni ishod povezana sa COVID19 i to kod pacijenta iz Bara koji je imao 81 godinu. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 732 a od početka pandemije 741.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 448 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9675.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 54730.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica498317005167
Bar839187070
Nikšić549689585
Budva412190919
Cetinje397122429
Berane387221852
Pljevlja380149631
Bijelo Polje374221472
Kotor310129620
Herceg Novi201142729
Tuzi1393945
Kolašin1381904
Tivat13499713
Danilovgrad11310555
Rožaje93140939
Ulcinj53107940
Andrijevica4031513
Mojkovac3834710
Plužine35765
Plav2618211
Šavnik17211
Žabljak122156
Petnjica31182
Gusinje2474
UKUPNO967543999732
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još