Kolašin: Danas 7 novopozitivnih slučaja infekcije, broj aktivnih u porastu

 Kolašin: Danas 7 novopozitivnih slučaja infekcije, broj aktivnih u porastu

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analize i Institutu dostavile rezultate za 1860 uzorka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 502 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica220
Nikšić42
Bijelo Polje31
Kotor30
Berane27
Budva21
Bar20
Tivat18
Herceg Novi17
Cetinje16
Rožaje13
Danilovgrad9
Pljevlja8
Andrijevica8
Kolašin7
Tuzi5
Plužine4
Plav3
Mojkovac2
Ulcinj1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno sedam smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenta iz Podgorice (3), Herceg Novog, Pljevalja, Nikšića i Budve od kojih je najmlađi imao 52 a najstariji 91 godinu. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 728 a od početka pandemije 737.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 480 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9702.

Od početka pandemije (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 53840.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica501116602167
Bar888177868
Nikšić523680685
Budva433183919
Cetinje380120329
Berane374218352
Bijelo Polje369217772
Pljevlja352149531
Kotor327124720
Herceg Novi188140729
Tuzi1493795
Tivat13897113
Kolašin1341834
Danilovgrad12410385
Rožaje106139638
Ulcinj54107240
Mojkovac3534710
Andrijevica3430912
Plužine31725
Plav2318211
Šavnik16211
Žabljak102156
Petnjica21172
Gusinje1474
UKUPNO970243086728
Avatar

Admin

Pročitajte još