Preminulo 13 osoba, 415 novopozitivnih

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1499 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 415 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica211
Nikšić43
Bar38
Cetinje24
Kotor19
Budva18
Herceg Novi18
Bijelo Polje10
Berane7
Tivat7
Kolašin5
Danilovgrad5
Pljevlja4
Ulcinj2
Rožaje2
Tuzi2

Od jučerašnjeg presjeka Institutu prijavljeno je 13 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića (2), Rožaja (2), Plužina (2), Podgorice, Bara, Herceg Novog, Bijelog Polja, Berana, Tuzi i Andrijevice.

Najstariji preminuli je imao 83 godina a najmlađi 50 godina (1970 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 601 a od početka godine 610.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 453 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9403.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 42563.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica434112452124
Nikšić702509868
Bijelo Polje695159365
Bar543122851
Budva535112514
Cetinje43080723
Berane399177445
Herceg Novi317101123
Pljevlja316104629
Kotor31294120
Tuzi1292545
Rožaje124121534
Danilovgrad1197724
Ulcinj9893135
Mojkovac8726610
Kolašin751604
Plužine35403
Tivat3477011
Plav2716711
Andrijevica2626811
Žabljak211826
Šavnik1990
Petnjica16841
Gusinje3424
UKUPNO940332235601
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još