Registrovano 395 zaraženih osoba i šest smrtnih slučajeva

 Registrovano 395 zaraženih osoba i šest smrtnih slučajeva

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analizu i Institutu dostavile rezultate za 1414 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 395 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica198
Nikšić67
Bar23
Budva22
Pljevlja17
Berane13
Kotor11
Cetinje9
Herceg Novi9
Tivat6
Tuzi5
Ulcinj4
Bijelo Polje3
Mojkovac2
Žabljak2
Rožaje1
Danilovgrad1
Kolašin1
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu prijavljeno je 6 smrtnih ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Bijelog Polja, Šavnika, Plužina i Herceg Novog.

Najstariji preminuli je imao 81 godinu a najmlađi 40 godina (1980 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 611 a od početka godine 620.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 442 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9279.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 43390.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica441612766126
Bijelo Polje650165767
Nikšić648525270
Budva578115014
Bar490132451
Cetinje45182423
Berane389180345
Pljevlja343105529
Herceg Novi282106924
Kotor273100120
Tuzi1252685
Rožaje117122735
Danilovgrad1068034
Ulcinj9793935
Mojkovac8727210
Kolašin761614
Plav2716711
Andrijevica2427211
Žabljak241826
Plužine23524
Tivat1979211
Šavnik1891
Petnjica14881
Gusinje2434
UKUPNO927933176611
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još