Registrovano 535 novih slučajeva, umrlo šest osoba

 Registrovano 535 novih slučajeva, umrlo šest osoba

Foto: FOS Media

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1845 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 535 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

Podgorica 227
Nikšić 75
Herceg Novi 44
Berane 35
Bar 24
Bijelo Polje 23
Kotor 21
Budva 15
Tivat 15
Cetinje 14
Rožaje 10
Tuzi 8
Pljevlja 7
Danilovgrad 6
Mojkovac 5
Plužine 3
Andrijevica 1
Kolašin 1
Petnjica 1

U Kolašinu je trenutno aktivno 83 slučajeva infekcije, 133 osobe se oporavilo i 4 smrtna ishoda.

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno šest smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bara (2), Podgorice, Herceg Novog, Mojkovca i Bijelog Polja od kojih je najstariji imao 85 (1935. godište) a najmlađi 52 godine (1968. godište).

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 513 a od početka godine 522.

Do 17 časova prijavljen je oporavak kod 548 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10.531. Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 37467.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica43751030896
Bijelo Polje1047104161
Nikšić866424953
Budva65181312
Bar52697245
Kotor51060117
Herceg Novi45068018
Berane408152441
Cetinje31670217
Pljevlja28294826
Ulcinj21576033
Mojkovac15717410
Danilovgrad1506083
Rožaje132110332
Tivat10956410
Tuzi972034
Kolašin821334
Plav3715011
Andrijevica322528
Plužine31261
Petnjica23661
Žabljak221736
Šavnik890
Gusinje5404
UKUPNO1053126099513
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još