U Kolašinu 5 novopozitivnih, 135 aktivnih slučajeva infekcije virusom COVID-19

 U Kolašinu 5 novopozitivnih, 135 aktivnih slučajeva infekcije virusom COVID-19

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analize i Institutu dostavile rezultate za 1362 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 357 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica127
Nikšić62
Budva39
Berane23
Pljevlja16
Bijelo Polje15
Kotor14
Tivat13
Bar11
Cetinje8
Herceg Novi7
Ulcinj5
Kolašin5
Tuzi3
Danilovgrad2
Žabljak2
Rožaje1
Andrijevica1
Plužine1
Gusinje1
Šavnik1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenta iz Nikšića koji su imali 69 odnosno 75 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 736 a od početka pandemije 745.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 492 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9474.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 55493.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica475417489167
Bar790193770
Nikšić620695287
Budva453194619
Berane422222852
Cetinje396124429
Bijelo Polje393223172
Kotor292133720
Pljevlja286162331
Herceg Novi219143629
Tuzi1364015
Kolašin1352004
Tivat130102313
Rožaje112141739
Danilovgrad10410735
Ulcinj52109142
Andrijevica4231513
Mojkovac3834810
Plužine37775
Plav2718211
Šavnik17221
Žabljak142206
Gusinje3474
Petnjica21202
UKUPNO947444959736
Avatar

Portal Kolašin

Pročitajte još