“Gorštaci“ lako „preplivali“ Lim

KK Gorštak

Prvenstvo Crne Gore u košarci za pionire  – sjeverna regija – KK Gorštak – KK Lim 68 : 40

Juče su pioniri „Gorštaka“ na domaćem terenu pobjedili ekipu Lima u sali Osnovne škole „Risto Manojlović“, gdje se utakmica igrala bez publike.

Pioniri Gorštaka su opravdali ulogu favorita u prvenstvenoj utakmici protiv vršnjaka iz KK Lima.

Tokom cijele utakmice su bili dominantni a predvodili su ih pionirski reprezentativci Crne Gore Milan Tatić i Nemanja Drašković.

Kod gostiju iz Berana, dobru partiju je pružio Boričić a pratili su ga Musić, Babović i Simonović.

Da bi pioniri oba kuba imali što više „igračkih minuta“ na parketu, treneri Miroslav Janković(Gorštak) i Blažo Ivanović (Lim) su dogovorili da se nakon završetka zvanične utakmice odigra i „dodatno poluvrijeme“.

Bila je to prilika za mlađe članove ovih selekcija i one sa manjom minutažom da pokažu dokle su stigli u osvajanju košarkaškog znanja. Tu šansu su iskoristili J. Trifunović, O. Drašković, T. Šuković, A. Šćepanović,Vujisić, Jovanović….

Sudije: Šćekić (Berane) i Bulatović (Kolašin)

GORŠTAK: Tatić 22, Drašković 19, D. Rakočević 12, Kljajić 7, B. Šćepanović 3, Anđelić 2, J. Šuković 2, K. Rakočević 2, Grdinić, Bulatović, Trifunović, O. Drašković, T. Šuković, A,Šćepanović, Vujisić, Jovanović

LIM: Boričić 20, Musić 8, Babović 6, Simonović 6, Spalević,Dragović, Veljić, Popović, Ojdanić, Ivanović, Marinković, Šćekić