KK Gorštak startovao silovito

KK Gorštak u pljevaljskoj dvorani Ada

Liga mladih u košarci Crne Gore – juniori (Sjeverna regija)

U prvom kolu ovosezonske Lige mladih, u kategoriji juniora, „gorštakovci“ su zasluženo slavili u pljevaljskoj Adi.Prve dvije četvrtine su bile ujednačene a ključnu prednost juniori Gorštaka su stekli u trećoj četvrtini i uspjeli da je sačuvaju do kraja.

Najefikasniji u dresu pobjednika a ujedno i na utakmici bio je Blažo Drašković sa 26 koševa a pratili su ga Ilija Milošević sa 17 i Robert Bulatović sa sa 11 koševa.

Kod Rudara je najbolji bio Dragutinović (21) i Preradović (16)

Rudar – Gorštak 62 – 73

Sportska dvorana Ada.Igrano bez publike.Sudije Boris Raičević (Bijelo Polje) i Branko Šćekić (Berane).Rezultati po četvrtinama (20:. 21),( 15 : 15), (11 : 21), (16 – 16)

RUDAR: Terzić 11,Mitrović, Dragutinović 21,Vučinić, Preradović 16, Krajina 10,Tanjević, Bjeković,Golubović.Dačević.

GORŠTAK: Dožić 5, Drašković 26, Robert Bulatović 11, Kovijanić 9, Lakićević, Peković, Šubara, Zejak 1, Šćepanović, Mulević 4, M.Bulatović, Milošević 17